Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
HYMN SZKOŁY
Należy wybrać podkład lub wersję z tekstem, który śpiewa pani Wioletta Kuczkowska.
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

SPONSORZY
BEZPIECZNA SZKOŁA
DAWCY SZPIKU
Losowa fotografia


JASEŁKA W KOŚCIELE ŚW. MARCINA W SIERAKOWICACH - GRUPA 8
Dziennik elektroniczny szkoły
SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z PODOPIECZNYMI ORW W SZKLANEJ

20 czerwca uczniowie kl. I d oraz II h wraz z wychowacami odwiedzili podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach zumby, podziwialiśmy sale lekcyjne naszych kolegów, którzy chętnie o sobie i swoich zajęciach opowiadali. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobiła Sala Doświadczania Świata. Chętnie spotkamy się z nowymi przyjaciółmi w przyszłym roku szkolnym.

 

Uczniowie klasy I d oraz II h

X PIKNIK RODZINNY PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIERAKOWICACH

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2017 roku przy wyjątkowo sprzyjającej aurze i pozytywnym nastawieniu odbył się X Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Szkoły działającej przy Szkole Podstawowej w Sierakowicach. Imprezę poprowadził wiceprzewodniczący pan Arkadiusz Ludwikowski.

Pierwszym punktem programu były pokazy strażackie. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach zaprezentowali umiejętności lania piany i wody.  Dzieci mogły same się przekonać ile waży strażacki wąż oraz jak wygląda wnętrze samochodu biorącego udział w akcji gaszenia pożarów. Na pożegnanie strażacy skierowali strumień wody w kierunku nieba, roztaczając nad zebranymi delikatną bryzę, co przy panującej wysokiej temperaturze okazało się bardzo miłym doświadczeniem. 

ZDJĘCIA Z PIKNIKU TUTAJ

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

- Zakończenie roku szk. dla oddziałów przedszkolnych -   23.06.2017 r. (piątek) o godz. 8:00 w sali gimnastycznej
- Msza św. na zakończenie roku szkolnego  odbędzie się w piątek 23 czerwca o godz. 9.30
- Zakończenie roku szkolnego dla klas I - VI  nastąpi 23.06.17 r. w piątek o godz. 10:30  w sali gimnastycznej.

Dowozy w tym dniu:
Mrozy, Paczewo, Bukowo - 8:50


Odwozy - ok. 12:15

KONKURS "MATEMATYKA DLA KAŻDEGO"

Uczniowie klas II i III od października do maja co miesiąc rozwiązywali łamigłówki matematyczne przygotowane przez organizatorów Szkolnego Konkursu Matematycznego pt. „Matematyka dla każdego”. Laureaci klasowi 5 czerwca przystąpili do rozwiązania finałowych zadań. Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim stopniem wiadomości i umiejętności matematycznych. 8 czerwca odbyło się spotkanie podsumowujące całoroczny Szkolny Konkurs Matematyczny, podczas którego pani dyrektor Joanna Ryłko wręczyła nagrody i tytuły „Super Matematyka” laureatom, którymi zostali:

W kategorii klas II:

I miejsce: Szymon Polejowski, kl. II f

II miejsce: Urszula Kaspruk, kl. II e

III miejsce: Ewa Kotłowska, kl. II h

Wyróżnienia: Szymon Sychta, kl. II a, Alicja Duda, kl. II c, Łukasz Kuczkowski, kl. II c

W kategorii kl. III:

I miejsce: Robert Bronk, kl. III g, Hubert Bruniecki, kl. III c

II miejsce: Dominika Lew – Kiedrowska, kl. III d,

III miejsce: Natalia Stankowska, kl. III f

Wyróżnienia: Natalia Penk, kl. III a, Maksymilian Lejk, kl. IIIe

 

                                            Gratulujemy  Organizatorzy


KONKURS ORTOGRAFICZNY
W maju odbyły się podsumowujące  konkursy ortograficzne pod nazwą „ Z ortografią bądź na czasie, bo ją znajdziesz w każdej klasie” dla klas II i III.  Uczniowie począwszy od października do kwietnia pisali z podanych wyrazów tekst dyktanda. Trzy osoby z klasy, które otrzymały najwyższą liczbę punktów przystąpiły do napisania dyktanda międzyklasowego. 
  Dnia 17V 2017r. nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród przez panią dyrektor Joannę Ryłko .
 W klasach II zwycięzcy to:
I miejsce M. Klawikowska  kl. IId, II m. Antoni Sildatk kl. IIf, III  m. Zuzanna Makurat kl. IIe,
wyróżnienie:Fabian Wenta kl. IId i Natalia Dułak kl. IIh
W klasach III: I miejsce Robert Bronk kl IIIg, II  m. Nikola Flis kl. IIId,   III m. Anna Majkowska kl. IIIf,
wyróżnienie: Amelia Bulczak kl. IIIc i Jagoda Jażdżewska kl. IIIe 
  Wszystkim wychowawcom klas jak i uczniom bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
                                                                  Organizatorzy Natalia Frymus i Dorota Dejk
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Sierakowicach w roku szk. 2017/2018
Andrik
Jakub
Jan
Andrik
Jan
Bernard
Baranowska
Małgorzata

Bartelik
Paweł

Bednarek
Monika
Maria
Bejer
Oskar
Piotr
Belka
Maksymilian
Jan
Bigus
Mikołaj
Józef

 

Lista dzieci przyjętych do klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach w roku szk. 2017/2018
Bereziuk
Kajetan
Damian
Bojanowska
Nadia
Bojanowska
Nicola
Karolina
Borówka
Nikodem
Jan
Breza
Kacper
Robert
Bronk
Maksymilian
Krzysztof
Bulczak
Emilia
Irena
Cyl
Weronika
Marianna
Czaja
Filip
Marcin
Czaja
Weronika
Magdalena
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 4 maja 2017 roku o godz. 11.40 i 13.00 w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Przedstawienie przygotowała moja klasa (4 e) pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Bukowskiej. Samodzielnie wykonaliśmy rekwizyty i dekoracje w kolorze biało-czerwonym.

Na początku odśpiewaliśmy hymn narodowy, a na zakończenie - hymn szkolny. Naszą widownią byli uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Mimo podniosłego nastroju uroczystości oraz tremy, nikt z nas się nie pomylił. Nasza pani była z nas bardzo dumna.

Mam nadzieję, że również w przyszłym roku zaprezentujemy się wspaniale.

Hanna Nastały z klasy 4e


GMINNY TURNIEJ BRD

25 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Sierakowicach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizowało ze sobą 11 drużyn czteroosobowych ze szkół podstawowych i 5 drużyn trzyosobowych z gimnazjów naszej gminy. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego , testu ze skrzyżowań, pokonanie toru przeszkód składającego się z ośmiu elementów i udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Ze względu na złe warunki atmosferyczne uczestnicy szkół podstawowych nie pokonywali miasteczka ruchu drogowego.

KONKURS RECYTATORSKI "RODNÔ MOWA"

Dnia 4 kwietnia 2017r  odbyły się szkolne eliminacje  Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA” dla  uczniów klas 0  – III.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
Wyniki szkolnych zmagań uczestników przedstawiają się następująco:

kategoria klas „0”
I miejsce – Aniela Kamińska gr. 5
II miejsce – Laura Reclaw gr. 6
III miejsce – Agnieszka Kaspruk gr.4
 
kategoria klas I - III
I miejsce – Ewa Kotłowska kl. II h
II miejsce – Hubert Bruniecki kl. III c
III miejsce – Aleksandra Domaszk kl. III g       

Zwycięzcy I i II miejsca reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbyły się  dnia 7 kwietnia 2017r w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach.
Miło nam poinformować, że Laura Reclaw otrzymała wyróżnienie natomiast Ewa Kotłowska zdobyła II miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.
Wszystkim recytatorom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

WIELKI SUKCES UCZNIA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SIERAKOWICACH
Uczeń klasy VI c Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Gracjan Bulczak uzyskał III miejsce i tytuł laureata XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.
Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.        Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
 Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z 24 zadań. Za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje punkty ujemne.
    W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas V i VI naszej szkoły oraz po raz pierwszy 19 uczniów z klas III. Dla uczniów naszej szkoły jest to już jedenasty udział w tym konkursie – uczestniczymy w tym konkursie od początku jego istnienia. Z roku na rok nasi uczniowie uzyskują coraz lepsze wyniki. Gracjan Bulczak jest już trzecim laureatem tego konkursu z naszej szkoły. Koordynatorem tego konkursu w naszej placówce jest Ireneusz Płotka.
    Uroczyste zakończenie XI Konkursu Informatycznego „Bobr” połączone z wręczeniem nagród odbyło się 10 marca br. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrody wręczał wielki autorytet w dziedzinie matematyki i informatyki autor m. in. podręczników do informatyki profesor Maciej Sysło. Gracjan miał również możliwość uczestniczenia w wykładzie prof. Macieja Sysły oraz Anny Kwiatkowskiej na temat algorytmów oraz robotyki oraz zwiedził muzeum informatyki w Toruniu.
   Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sierakowicach dziękuje Firmie Komputerowej „Ecomp” Pana Marcina Skrzypkowskiego za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

 Ireneusz Płotka

GRATULACJE!

Pragniemy podzielić się z Państwem bardzo miłą dla nas wiadomością. Dnia 10 III 2017 r. uczeń naszej szkoły – Konstanty Mayorov z klasy II b, zdobył II miejsce w gminnych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. W związku z tym 23 III br. będzie reprezentował naszą szkołę oraz gminę w powiatowych eliminacjach w/w konkursu, który odbędzie się w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Serdecznie gratulujemy Konstantemu, jego wychowawczyni – pani Małgorzacie Labuda oraz Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 

                  p. Maria Drężek

DLA UCZNIÓW