Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia


Dzień Osoby Niepełnosprawnej_spotkanie uczniów klasy I
DZIEŃ DAWCY SZPIKU
Ogólnopolski konkurs BEZPIECZNA SZKOŁA
SPONSORZY AKCJI EKOLOGICZNYCH
Dziennik elektroniczny szkoły
PIERWSZA POMOC

      MAŁA ANIA POMAGAŁA

W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

W piątek 16 października w naszej szkole odbyła się próba pobicia ogólnopolskiego rekordu  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Patronem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od godz.12.00. do w 12.30. aktywnie pierwszej pomocy na fantomie zwanym ,,małą Anią” udzieliło 73 uczniów. Dzieci bardzo się wspierały i głośno dopingowały. Całą akcję nadzorowały pani Natalia Labuda, nauczycielka religii przy pomocy pani Haliny Treder, nauczycielki nauczania zintegrowanego. 


WIOSNA I JESIEŃ W KASZUBSKIM OGRODZIE

"Wiosna i jesień w kaszubskim ogrodzie”

zajęcia w zagrodzie „Betlejem” u P. Danuty i Jana Kotłowskich

Grupa uczniów z klasy IIIc  ucząca się j. kaszubskiego w maju tego roku rozpoczęła cykl zajęć „W kaszubskim ogrodzie”. W czerwcu udaliśmy się z wizytą do zagrody „Betlejem” - posiadłości Państwa Kotłowskich, by zgłębić, doświadczyć i zaobserwować zmiany zachodzące w sadzie i ogrodzie od wiosny do jesieni.
Wiosną zwiedzaliśmy ogród, sad  oraz szklarnię. Utrwalaliśmy poznane nazewnictwo zasianych i posadzonych warzyw, obserwowaliśmy zmiany na przyległych polach gospodarzy zagrody. W dalszej części zajęć mogliśmy praktykować sadzenie roślin.
Po obfitym poczęstunku naszych gospodarzy, którzy gościli nas w przepięknej części swej posesji, przystąpiliśmy do pracy. W otoczonej wspaniałą zielenią, w sąsiedztwie stawu oraz  źródełka, u wejścia do altany mogliśmy zabawić się w ogrodników.  
ZDJĘCIA

WYCIECZKA NA HEL
W sobotę 26.09.2015r. grupa uczniów uczących się w naszej szkole j. kaszubskiego uczestniczyła w wycieczce  na Hel.
Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, aby poznać i zwiedzić ten najdalej wysunięty w Morze Bałtyckie skrawek  polskiej ziemi, na której żyją Kaszubi.
Wraz z piękną pogodą dotarliśmy do celu. Na początek odwiedziliśmy helskie fokarium, by zdążyć jeszcze na porę karmienia tych zwierząt. W bezwzględnej ciszy zajęliśmy dogodne miejsca, by nie dekoncentrować fok podczas ich codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Opiekunowie tych zwierząt nie tylko  zajmowali się nimi, ale również ciekawie nam o nich opowiadali. Foczki chętnie  pozowały do zdjęć i wykonywały wszystkie polecenia.
W samo południe i my zainspirowani śniadaniem fok, odpoczywaliśmy na bulwarze i posilaliśmy się przepysznymi kanapkami naszych mam. Następnie  szukając morskich skarbów, buszowaliśmy po piaszczystej plaży. Zwiedzaliśmy również część portu rybackiego,a w nim ciekawe i wspaniałe kutry rybackie. Zaplanowaliśmy również wydatki swoich kieszonkowych oszczędności, więc udaliśmy się do nadmorskich sklepikarzy, by zakupić pamiątki.

  ZDJĘCIA Z WYCIECZKI


V POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ
We wtorek 6.10.2015 roku w Zespole Szkół w Kamienicy Szlacheckiej odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej, w którym z sukcesem wziął udział nasz zespół szkolny złożony z utalentowanych wokalnie i instrumentalnie uczniów  klasy VI b i VI c: Ania Cyperska - śpiew, Madzia Myszk – flet poprzeczny i śpiew, Zuzia Myszk – altówka i śpiew oraz Damian Reiter – akordeon.
Zaprezentowaliśmy dwa utwory w języku kaszubskim we własnych aranżacjach wokalno – instrumentalnych z opracowaniem na 3 głosy.
Komisja konkursowa przyznała nam II miejsce w powiecie.
Festiwal w Kamienicy Szlacheckiej poprzedziły eliminacje gminne, które odbyły się 20.05.2015 r. w Szkole Podstawowej w Jelonku. Tam byliśmy bezkonkurencyjni. Komisja konkursowa przyznała nam I miejsce.
Nasze zadowolenie jest tym większe, że wzbudziliśmy podziw i uznanie  członków komisji  konkursowych oraz osób zgromadzonych na widowni  w obu konkursach.
Nauczyciel muzyki – Wioletta Kuczkowska

ŚLUBUJEMY
W sobotni poranek 10 października 2015r., po uroczystym złożeniu ślubowania i akcie pasowania każdego dziecka przez dyrektora  Ireneusza Płotkę i wicedyrektor Joannę Ryłko, 202 pierwszaków zostało wcielonych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. F. Ceynowy w Sierakowicach.
Tego dnia pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności oraz zdobyte wiadomości podczas programu artystycznego pt. „Szkołalandia” przygotowanego przez panie: Joannę Kościołowską, Małgorzatę Labuda i Karinę Wenta .
Uczniowie nie tylko odkryli przed szanowną publicznością swoją wiedzę patriotyczną, regionalną i elementarną, ale także wykazali się wyróżniającymi zdolnościami aktorskimi i recytatorskimi.
Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Suchta, dyrektor ZEAS-u w Sierakowicach Jacek Mazur, prezes Banku Spółdzielczego Roman Dawidowski, proboszcz parafii św. Marcina Bronisław Dawicki oraz ksiądz wikariusz Michał Kempa. W tak ważnej dla uczniów chwili towarzyszyły im również emerytowane panie wicedyrektorki Krystyna Dawidowska oraz Zofia Gawroń. W uroczystości wzięła udział wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Lucyna Butowska, przewodnicząca Rady Szkoły Wioletta Szulc, przewodniczący Rady Rodziców Arkadiusz Ludwikowski oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Koszałka.
Tego dnia również miało miejsce poświęcenie dobudowanej nowej części budynku szkoły przeznaczonej na zajęcia dydaktyczne. Cała społeczność szkolna dziękuje włodarzowi naszej gminy za to przedsięwzięcie. Dzięki temu, jak wspomniał dyrektor Ireneusz Płotka, uniknęliśmy zmianowości, która byłaby uciążliwa  przede wszystkim dla najmłodszych.
Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych dziękują za pomoc, życzliwość i słowa uznania. Ten wyjątkowy dzień na zawsze zostanie w pamięci.
ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

  Wioletta Szulc


WYSTAWA ZWIERZĄT

            W związku z obchodami Dnia Zwierząt 2 października została zorganizowana w świetlicy IV-VI i na holu głównym wystawa zwierząt. W tym dniu uczniowie mogli pochwalić się  swoimi zwierzątkami, którymi się opiekują. Każdy z hodowców opowiadał o tym jakie warunki należy zapewnić, aby dany okaz mógł się wspaniale rozwijać. Mogliśmy podziwiać m.in.: żółwia, chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyla oraz rybki. Nad stroną organizacyjną wystawy czuwali nauczyciele: Jolanta Skierka i Wioletta Szulc. Więcej zjdjęć możesz obejrzeć TUTAJ