Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
HYMN SZKOŁY
Należy wybrać podkład lub wersję z tekstem, który śpiewa pani Wioletta Kuczkowska.
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

SPONSORZYBEZPIECZNA SZKOŁA
DAWCY SZPIKU
Losowa fotografia


Z ŻYCIA KLASY FREINETOWSKIEJ 2009-2012
Dziennik elektroniczny szkoły
MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR

W listopadzie 2016 roku odbył się międzynarodowy konkurs informatyczny BÓBR. W naszej szkole najlepszy okazał się Gracjan Bulczak z kl. 6c i zajął I miejsce. Jednak w klasyfikacji ogólnopolskiej Gracjan zajął wysokie III miejsce uzyskując 103.75 punktów. BRAWO!

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

         Dnia 6 lutego br. Uczeń Gracjan Bulczak z klasy 6c będzie nas reprezentował w wojewódzkim konkursie matematycznym. Gracjan zajął I miesce w eliminacjach szkolnych oraz zakwalifikował się w etapie rejonowym, który odbył sie w Kartuzach. Finał odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich w Gdyni. GRATULUJEMY!

FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-EKOLOGICZNEGO

Dnia 12 stycznia br. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Ekologicznym pod hasłem „Ekologiczny Pitagoras” w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej. Łącznie zgłosiło się 54 uczestników z powiatu kartuskiego każdej z trzech kategorii klas 4-6. Gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy wzięli udział w warsztatach o tematyce żywieniowej, podczas których przygotowywali zdrowe koktajle. Następnie udali się na lekcję historii.

Naszą szkołę reprezentował Antoni Stencel z kl. 4d, który uzyskał III miejsce, Maksymilian Wenta z kl. 5c oraz Szymon Górlikowski z kl. 6a, który również uzyskał III miejsce.  GRATULUJEMY!

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
Szkoła Podstawowa w Sierakowicach informuje,
iż w roku szkolnym 2016/2017 dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:
14 października 2016 r.
31 października 2016 r.
23 grudnia 2016 r.
27 grudnia 2016 r.
28 grudnia 2016 r.
29 grudnia 2016 r.
30 grudnia 2016 r.
2 maja 2017 r.
16 czerwca 2017 r.
W w/w dniach w szkole organizowane są zajęcia świetlicowe w godz. 8.00 – 16.00 dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki.
Rodzic zobowiązany jest z 2 dniowym wyprzedzeniem do zadeklarowania obecności swojego dziecka. Zgłasza ten fakt w sekretariacie szkoły wypełniając zgłoszenie.
MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Od 2002 roku obchodzony jest w dniu 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji święta tej milusińskiej zabawki Panie z oddziałów przedszkolnych: Hanna Leszczyńska i Natalia Bronk zorganizowały konkurs plastyczny dla klas zerowych i pierwszych pod hasłem: „Mój przyjaciel - Miś.”, którego bohaterem jest pluszowy miś - bohater literacki i filmowy.
  Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka.
Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Wykonały prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.). W tym roku pobity został rekord w ilości wykonanych prac. W konkursie wzięło udział 125 uczestników.
Nagrodzeni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i słodki upominek.

ZDJĘCIA
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "ŚWIĘTY MARCIN -PATRON MOJEJ PARAFII"
W parafii p.w. św. Marcina odbył się międzyszkolny konkurs pod hasłem ,,Święty Marcin – patron mojej parafii”, adresowany do uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie parafii, tj. Puzdrowa, Łyśniewa i Sierakowic.
Głównym celem konkursu było poznanie życia i duchowności patrona parafii oraz utożsamianie się z własną parafią.
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach:
-plastycznej: klasy 0 - III
-literackiej: klasy IV – VI
Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród:
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
Dnia 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Akademia rozpoczęła się o godz. 13.00 na holu głównym szkoły. Wszyscy stali na baczność i dumnie śpiewali hymn narodowy.
Nasza klasa wraz z wychowawczynią - Danutą Bukowską była odpowiedzialna za przygotowanie części artystycznej.  Każdy z nas, po kolei, recytował wiersz lub opowiadał o ważnych wydarzeniach historycznych. Można było dowiedzieć się, kiedy i w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Wiersze i utwory muzyczne tworzyły podniosły nastrój. Podkreślała go jeszcze dekoracja sali - biel i czerwień flagi.
Uczniowie ubrani w galowe stroje nagrodzili nas brawami. 
Występ był dla mnie wielkim przeżyciem. 

Hanna Nastały z klasy IV e

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "LAS JESIENIĄ"
Tegoroczny konkurs plastyczny „Las jesienią” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wyznaczonym terminie do organizatorów złożono prace od 105 uczestników z klas 0-III. Każda plastyczna działalność twórcza ujmowała oglądającego i zatrzymywała oko odbiory. Cieszy nas oryginalność i pomysłowość prac oraz aktywność naszych uczniów. Gratulujemy. Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla laureatów i uczestników konkursu.
PODZIĘKOWANIE

Podziękowanie dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji

Szkoły Podstawowej w Sierakowicach

 Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za udział w zbiórce pieniędzy dla mojego syna Kacpra. Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły i nauczycielom za wsparcie, za „Otwarcie serc dla Kacperka”. Nie ma słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność. Dzięki Waszej pomocy Kacper będzie miał ortezy, niezbędne w dalszym leczeniu i rehabilitacji.

Dziękujemy za Wasze dobre serduszka – jesteście kochani.
Bóg zapłać.
Wdzięczni rodzice Kacperka
WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY – ETAP SZKOLNY

Dnia 26 października 2016 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w eliminacjach szkolnych  Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

24 uczniów zmierzyło się z 7 zadaniami. Uczestnicy mogli  uzyskać 20 punktów.

Aby wziąć udział w etapie rejonowym, należało otrzymać co najmniej 70% punktów możliwych do uzyskania.

Najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Gracjan Bulczak z klasy 6c
  2. Szymon Koszałka z klasy 6b i Konstancja Puzdrowska z klasy 5d
  3. Szymon Górlikowski z klasy 6a

Do II stopnia konkursu – rejonowego - zakwalifikował się Gracjan Bulczak.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

VI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

      W piątek 21 października 2016 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej uczennica  naszej szkoły – Julia Błonk - wzięła udział w VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Kaszubskiej.
      W konkursie  wystąpiło 30 osób w różnych kategoriach wiekowych, solo i w zespołach.
Uczestnicy reprezentowali największe  gminy z powiatu Kartuzy: Kartuzy, Chmielno, Stężyca, Sulęczyno i Sierakowice.
      Nasza reprezentantka – Julia Błonk – zdobyła I miejsce w kategorii solo, klasy IV-VI szkoły podstawowej. Wystąpiła solo, z dwoma utworami w języku kaszubskim. Do pięknego śpiewu akompaniowała sama na gitarze, czym zachwyciła Jury konkursowe i publiczność licznie zgromadzoną na widowni.
      Śpiewanie w języku kaszubskim nie należy do łatwych. Tym bardziej satysfakcja z udanych występów konkursowych jest wielka. Spotkania z uczniami z innych szkół na konkursach i przeglądach służą wymianie cennych doświadczeń artystycznych oraz integracji środowiska kaszubskiego. Przede wszystkim jednak stwarzają możliwość prezentowania talentów wokalnych i instrumentalnych szerszej publiczności.
                                                                                                                           Gratuluję Julii oraz Rodzicom            Opiekun – Wioletta Kuczkowska
KONKURS "RÓŻANIEC DLA MATKI BOŻEJ"
Za oknem chłodno i deszczowo. Październik wciąż trwa, jesień w pełni. Miesiąc ten to jednak nie tylko kolorowe liście, to także miesiąc różańca. Nasza szkoła co roku organizuje z tej racji konkurs na najpiękniejszy różaniec dla Matki Bożej.
      Muszę powiedzieć, że mile zaskoczyła mnie ilość wykonanych różańców. Otóż 41 uczniów klas pierwszych przyniosło swoje ,,dzieła sztuki”, niektóre zrobione zupełnie samodzielnie, inne przy współpracy rodziców. Wszystkie wyjątkowe, cenne, ponieważ każdy wymagał zastanowienia i pracy.
12 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród przez panią wicedyrektor Joannę Ryłko oraz katechetkę Natalię Labuda.
     Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni:
 I miejsce Nikola Szuba kl. Ic,
 II miejsce Karol Lehmann kl.Ib,
III miejsce ex aequo  Mikołaj Rutkowski kl. Ic i Jakub Formela  kl.Id.
       Uczniowie wyróżnieni :  Antoni Markowski, Wiktoria Bendzmer, Filip Kitowski, Agata Szulc, Zuzanna Witka, Mikołaj Wróbel.
        Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i bardzo proszę, abyśmy pamiętali o modlitwie różańcowej przez cały rok.              
DLA UCZNIÓW