Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
HYMN SZKOŁY
Należy wybrać podkład lub wersję z tekstem, który śpiewa pani Wioletta Kuczkowska.
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

SPONSORZY
BEZPIECZNA SZKOŁA
DAWCY SZPIKU
Losowa fotografia


X PIKNIK RODZINNY
Dziennik elektroniczny szkoły
DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Dnia 11.10.2017 roku panie: Kinga Konkol i Ewa Bednarek zorganizowały akcję matematyczną pt. „Dzień tabliczki mnożenia”. Hasłem przewodnim było „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
O konkursie poinformowano z tygodniowym wyprzedzeniem. Na holach pojawiły się plakaty m.in. o historii powstania tabliczki mnożenia, jak również te, dzięki którym można było ją utrwalić. Był też taki, na którym uczniowie mogli wypisać swój ulubiony przykład z tabliczki mnożenia. Na lekcjach nauczyciele również przypominali wiedzę z tego zakresu.
Wytypowano trzyosobowe komisje złożone z egzaminatorów z klas 4, w skład których wchodzili:

z 4a: Cichosz Kamila, Kotłowska Julia, Stankowska Agata,
z 4b: Chrzanowski Michał, Kotłowski Adam, Neubauer Filip,
z 4c: Maciej Ludwikowski, Robert Bronk i Miłosz Deik.
Uczniowie ci, podczas każdej przerwy przeprowadzali egzamin wśród uczniów klas 5-7 oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły. Należało w ciągu 3 minut odpowiedzieć prawidłowo na 5 przykładów z wylosowanej kartki. Było sporo chętnych. Jednak nie udało się wszystkich przepytać, bo czas na to nie pozwalał. Osoba, która w tym dniu zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskała tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, a jej nazwisko znalazło się na liście wywieszonej na holu głównym. Jedna z komisji była też u pana dyrektora w gabinecie i byli zszokowani, że można tak szybko odpowiadać i się nie pomylić. Podsumowując, dzień był bardzo burzliwy, a cel został osiągnięty. Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w akcji w przyszłym roku.

Ewa Bednarek, Kinga Konkol

ZDJĘCIA

FILMOWO I SPORTOWO
W piątek 13 października uczniowie klas IV d i IV c wraz z wychowawcami oraz nauczycielami opiekunami pojechali do kina w Gdyni na premierowy seans filmu „Emotikony”. Zaopatrzeni w popcorn i napoje śledzili przygody animowanych postaci. Śmiechu nie było końca.
            Po seansie przeszli do pobliskiego Centrum U7, gdzie pochłonęła ich niesamowita zabawa. Aby w niej uczestniczyć, podzielili się na pięcioosobowe drużyny i rozpoczęli rywalizację. Każdy był mistrzem swojej rozgrywki. Duch walki nie opuszczał żadnego z zawodników.
Pracownicy Centrum przygotowali dla uczestników dodatkowe gry i konkursy z nagrodami. Uczniowie poszukiwali zaginionych zaproszeń, odgadywali tytuły bajek w konkursie „Jaka to melodia” oraz tańczyli wokół krzesełek. Hitem konkursów okazało się zadanie fotograficzne. Każdy skład miał za zadanie zrobić sobie jak najbardziej szaloną fotkę. Zwycięzcami w tej konkurencji okazali się zawodnicy z toru nr 2, którzy w nagrodę otrzymali kosz popcornu. Oprócz poczęstunku nagrodami były liczne zaproszenia do Centrum U7. Na zakończenie animator zabawy poprosił o wspólną zabawę podczas której rozlosował kolejne zaproszenia.
Po zakończeniu wszystkich atrakcji wychowankowie z uśmiechem i piosenką na ustach wrócili do autokaru.
            Mamy nadzieję, że każda kolejna wycieczka będzie równie wesoła i udana.

ZDJĘCIA
ŻYCZENIA

Drodzy Nauczyciele!

               Przez lata  wychowujecie nas na dobrych ludzi, przygotowujecie do życia, służycie dobrą radą, pomagacie nam i wspieracie. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. Dziś chcielibyśmy Wam podziękować w dniu Waszego święta.

               Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i dalszego zapału do pracy.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Olga Chmurzyńska


DODATKOWE DNI WOLNE
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sierakowicach informuje,
że w roku szkolnym 2017/2018 dniami wolnymi
od zajęć dydaktycznych są:
 
2 listopada 2017r.
3 listopada 2017r.
22 grudnia 2017r.
27 grudnia 2017r.
28 grudnia 2017r.
29 grudnia 2017r.
2 stycznia 2018r.
30 kwietnia 2018r.
2 maja 2018r.
4 maja 2018r.
1 czerwca 2018r.
 
W w/w dniach w szkole organizowane są zajęcia świetlicowe w godz. 8.00 – 16.00 dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.
Rodzic zobowiązany jest z 2 dniowym wyprzedzeniem do zadeklarowania obecności swojego dziecka. Zgłasza ten fakt w sekretariacie szkoły wypełniając zgłoszenie.
DZIEŃ ZWIERZĄT

WYSTAWA ZWIERZĄT

            W związku z obchodami Dnia Zwierząt w miesiącu październiku została zorganizowana   na holu głównym wystawa zwierząt. W tym dniu uczniowie mogli pochwalić się swoimi zwierzątkami, którymi się opiekują. Każdy z hodowców opowiadał o tym jakie warunki należy zapewnić, aby dany okaz mógł się wspaniale rozwijać. Mogliśmy podziwiać m.in.: jaszczurkę, chomiki, króliki i rybkę. Nad stroną organizacyjną wystawy czuwali nauczyciele: Jolanta Skierka, Wioletta Szulc i Katarzyna Szyca

 

ZDJĘCIA

ŚLUBOWANIE KLAS I
Dnia 07 X 2017r. w Szkole Podstawowej nr1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbyło się ślubowanie klas I. W tym roku szkolnym są cztery klasy pierwsze. Ogółem 91 uczniów.
Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole.
            Na wstępie uroczystości głos zabrał dyrektor Ireneusz Płotka witając wszystkich bardzo serdecznie i życząc dzieciom samych szóstek na pierwszym szkolnym świadectwie. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością oraz przed specjalnym jury. Dzieci  recytowały wiersze o treściach patriotycznych,o zasadach ruchu drogowego,  kulturalnym zachowaniu oraz o tym jak należy się uczyć, aby być dobrym uczniem, zatańczyły zumbę, a piękne melodyjne piosenki w wykonaniu dzieci wpadały w ucho każdemu, co sprawiło, że niektóre z nich nucili wszyscy.
            W drugiej części uroczystości uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pani dyrektor Joanna Ryłko  i dyrektor Ireneusz  Płotka pasowali „małych bohaterów dnia" na uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści na dowód ich pasowania otrzymali od dyrekcji szkoły okolicznościowe dyplomy oraz książeczki SKO ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Sierakowicach.
                   ZDJĘCIA TUTAJ                                                                                                    Dorota Dejk
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI - 15 WRZEŚNIA
Po raz drugi świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Święto kreatywności, odwagi i zabawy z kropką w roli głównej. W piątek wszystkich obowiązywała moda w kropki.
Rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu pt. „The dot” o historii Vashti. Kolejny raz historia małej dziewczynki wzruszyła nasze dzieci. Potem rozpoczęło się kropkowe szaleństwo. Dzieci tworzyły kropkowe obrazy, liczyły kropki, wyjaśniały znaczenie powiedzeń z kropką, śpiewały piosenkę o kropce. Bardzo ważnym momentem były rozmowy o własnych talentach oraz o tym, jak odnaleźć swój talent, w jaki sposób go rozwijać i kto może w tym pomóc.
            Dzień Kropki pozwala na dokonanie refleksji nie tylko dzieciom, ale i nam dorosłym, jak wiele może zmienić jedno słowo czy gest, co wspaniale ukazuje historia Vashti. Bardzo ważne jest, żeby dzieci miały poczucie własnej wartości, wyjątkowości i zdolności.
            Może Dzień Kropki powinniśmy świętować częściej, aby wskazywać dzieciom, że warto odkrywać  talenty i je pielęgnować, że warto myśleć nieszablonowo i kreować świat.

                                                                                   Joanna Kościołowska, Anna Bendzmer, Małgorzata Labuda

ZDJĘCIA TUTAJ

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

 

:) Nigdy nie żałuj uśmiechu
Uśmiech jest mową duszy
Gdy słowa nic nie pomogą
Uśmiech serca poruszy.:)

            Dnia 06.10.2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie. Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle - symbol radości i dobrej woli. Radosna atmosfera towarzyszyła nam od samego rana. Cała społeczność szkolna włączyła się do obchodów tego święta. Uczniowie mogli wziąć udział w zabawie karteczkowej polegającej na wyrwaniu jednego hasła wywołującego uśmiech i podarowaniu drugiej osobie. Mogli także sprawdzić swoje możliwości podczas twórczego tworzenia uśmiechniętych opowiadań i wierszy. W ramach obchodów tego święta w klasach odbyły się zajęcia, które uświadomiły dzieciom dobry wpływ uśmiechu na życie człowieka. Niektórzy nauczyciele ze swoimi klasami udali się na spacer, gdzie próbowali rozweselić mieszkańców Sierakowic. Rozdawali ordery uśmiechu, a także karteczki z sentencjami dotyczącymi tego święta.

                Obchodzone święto wytworzyło radosny nastrój, dlatego Światowy Dzień Uśmiechu powinno się obchodzić obowiązkowo, a najlepiej świętowanie przedłużyć na cały rok.                     

 

Anna Caruk

Alicja Baran

ZDJĘCIA TUTAJ

WYBRALI SWOICH PRZEDSTAWICIELI
29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Klasy VI i VII wybrały swoich kandydatów na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Łącznie swoje kandydatury zgłosiło ośmiu uczniów. W dniu wyborów reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, przewodniczący klas IV i V, przeprowadzili głosowanie wśród wszystkich klas IV – VII. Każdy uczeń otrzymał przygotowaną wcześniej kartę wyborczą, na której zaznaczał wybranego przez siebie kandydata. Po oddaniu głosów przez wszystkich uczniów komisja wyborcza zliczyła wszystkie głosy. Po dokładnym podliczeniu głosów. Komisja ogłosiła wyniki:
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  - Olga Chmurzyńska
Zastępca Przewodniczącej  – Jakub Dejk
Zastępca Przewodniczącej  – Patryk Bednarek

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy,
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Ewa Kasperek
UCZCIŁY DZIEŃ CHŁOPAKA

Uczennice klasy IVd postanowiły w szczególny sposób uczcić Dzień Chłopaka. Podczas zajęć z wychowawcą dziewczęta odśpiewały głośne „Sto lat”, następnie cała klasa wyszła na boisko szkolne. Rozpoczął się mecz. Chłopcy wybierali drużyny, grali z dziewczynami w drużynach. Bawili się doskonale. Po kilku minutach wspólnej gry dziewczyny poprosiły kolegów, aby przerwali grę i poszukali drobnych upominków pozostawionych w okolicy. W  woreczku oprócz słodkich niespodzianek, każdy chłopiec znalazł wróżbę. Po odszukaniu wszystkich torebek dziewczęta zaprosiły kolegów na piknik, podczas którego poczęstowały ich babeczkami z owocami, upieczonymi dzień wcześniej. Dodatkowo przygotowano gry i zabawy, dzięki którym z ust męskiej części klasy nie schodził uśmiech. Na koniec lekcji chłopcy szczerze podziękowali dziewczętom mówiąc, że to była najlepsza niespodzianka,  jaką dla nich kiedykolwiek przygotowano. Stwierdzili, że ich koleżanki są SUPER.

 

Wychowawca

Ewa Kasperek

ORERTA ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH
godzina
lekcyjna
nazwa zajęć

nauczyciel
 
nr sali
poniedziałek
1
koło regionalne
Janina Mielewczyk
39
7
koło historyczne
Danuta Stolc
37
7
koło plastyczne
Sylwia Koszałka
28
wtorek
6
koło regionalne
Janina Mielewczyk
39
7
koło historyczne
Danuta Stolc
37
8
koło muzyczne
Maria Kostuch
14
środa
7
SKS
Michał Woźniak
sala gimn.
7
koło przyrodnicze
Aldona Neubauer
23
7
koło plastyczne
Sylwia Koszałka
28
8
SKS
Michał Woźniak
sala gimn.
8
koło języka angielskiego
Anna Czaja
49
czwartek
1
koło języka angielskiego
Ewa Kasperek
39
6
SKS
Łucja Myszk
sala gimn.
7
SKS
Andrzej Dziadak
sala gimn.
7
SKS
Łucja Myszk
sala gimn.
7
koło języka angielskiego
Ewa Kasperek
39
8
koło języka angielskiego
Anna Czaja
48
9
koło ekologiczne
Jolanta Skierka
23
piątek
6
koło języka angielskiego
Katarzyna Bulczak
53
7
koło ekologiczne
Grażyna Stenka
23
8
koło biologiczne
Grażyna Stenka
20
8
koło geograficzne
Aldona Neubauer
20
8
koło języka angielskiego
Katarzyna Bulczak
53
8
SKS
Andrzej Dziadak
sala gimn.
DOWOZY
Dowozy

UWAGA             ZMIANA     !!!

DOWOZY    od 05 września 2017 r.   

 Przywóz
7:35    Mrozy
7:35   Bukowo     7:40  Paczewo

Odwóz
13:00  Paczewo Bukowo
13:55  Mrozy
14:45   Mrozy
14:45   Paczewo Bukowo
15:30   Paczewo, Mrozy
DLA UCZNIÓW