Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
SZKOŁA
bullet.gif Dzieje szkoły
bullet.gif TERMINARZ II PÓŁROCZE 14/15
bullet.gif Kontakt
bullet.gif Biblioteka
bullet.gif ŚWIETLICA 2014/2015
bullet.gif Rada Rodziców i Rada Szkoły
bullet.gif SPRAWDZIAN 2015

DOKUMENTY
bullet.gif Punktowy system zachowania IV-VI
DLA RODZICÓW
bullet.gif REKRUTACJA 2015/2016
bullet.gif PRZYJAZNA SZKOŁA
bullet.gif Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kartuzach

blank.gif blank.gif
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI
blank.gif blank.gif
HYMN SZKOLNY
blank.gif blank.gif
Halo Puchatek
blank.gif blank.gif
Osiągnięcia
blank.gif blank.gif
Ogólnopolski konkurs BEZPIECZNA SZKOŁA
blank.gif blank.gif
SPONSORZY AKCJI EKOLOGICZNYCH
blank.gif blank.gif
Florian Ceynowa
Pisarz, publicysta, lekarz, etnograf, zwolennik idei pozytywistycznych wśród Kaszubów.
więcej...
blank.gif blank.gif
Dziennik elektroniczny szkoły
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Konkurs na Najładniejszą Palmę oraz Ozdobę Wielkanocną

Tradycyjnie już od kilku lat w naszej szkole zorganizowano Konkurs na Najładniejszą Palmę oraz Ozdobę Wielkanocną. Ogłoszenie wyników nastąpiło 31 marca na uroczystym apelu.  Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Wzięło w nim udział  37 prac indywidualnych dzieci z klas I-III oraz 6 - zbiorowych, wykonanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Podczas oceny brano pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, kolorystykęi estetykę wykonania. Wybór nagrodzonych  był bardzo trudny, ponieważ każda z prac była niepowtarzalna, piękna i wyjątkowa.

W tym roku palmy i ozdoby oceniało jury w składzie: p. Bożena Mielewczyk, p. Aleksandra Pranczk, p. Joanna Zalewska  oraz p. Natalia Bronk. 

Autor: Natalia Bronk

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY kl. I-III
W dniach 17  i 24  marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Sierakowicach  przeprowadzono dwa  gminne  konkursy dla uczniów klas trzecich.
     Pierwszym był Gminny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięło 21 uczniów z dziesięciu szkół naszej gminy. Dzieci  rozwiązywały zadania z treścią o różnym stopniu trudności.
    Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce-  Igor Mielewczyk -  S. P.  Gowidlino,
II miejsce- Maksymilian Wenta –  S. P.  Sierakowice,
III miejsce- Konstancja Puzdrowska –  S. P. Sierakowice.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Zimowe laboratorium_eksperymentowanie, zabawy badawcze

Młodszy wiek szkolny to okres szczególnej aktywności i ekspresji, naturalnej ciekawości świata. Nikt tak uparcie nie zadaje pytań i nie szuka rozwiązań, jak właśnie najmłodsi. Dziecięce eksperymentowanie to uczenie się świata poprzez zabawę i działanie. Eksperyment jest nie tylko źródłem wiedzy i zrozumienia zjawiska, czy sposobem rozwiązania postawionego problemu. Dzieci z klas I-III mogły przekonać się o tym podczas zajęć „Zimowe laboratorium – eksperymentowanie, zabawy badawcze” prowadzonych w czasie zimowych ferii. Grupa młodych naukowców poznawała tajemnice wody i powietrza, a także odkrywała tajniki chemii i fizyki.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Wycieczka klas I-III na warsztaty artystyczne: Pod skrzydłami Anioła
   
Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Sierakowicach dzieci miały okazję wybrać się na wycieczkę do Pelplina na warsztaty artystyczne zatytułowane „Pod skrzydłami anioła”.  Organizatorkami wyjazdu były katechetki p. Marzena Cyperska i p. Natalia Labuda.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
WARSZTATY ARTYSTYCZNE

 


W ostatni dzień ferii (13 lutego 2015 r.) z inicjatywy Rady Szkoły w świetlicy odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci klas I-VI. Zajęcia poprowadziła Pani Ewelina Skrzypczak.
Na początku warsztatów prowadząca opowiedziała o technice malowania i pokazała uczestnikom kilka swoich prac. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i były ciekawe, w jaki sposób powstają tak piękne przedmioty.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ DLA KLAS I-III

W dniu 3 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sierakowicach, odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas I – III.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele 16 klas młodszych. Każdą klasę reprezentowały 2 osoby. Łącznie udział wzięło 31 dzieci. Uczestnicy zaprezentowali po dwa wybrane utwory poetów polskich, których łączny czas nie mógł przekroczyć sześciu minut.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
OGŁASZAMY KONKURS!!!

OGŁASZAMY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI  BERNARDA SYCHTY „Ks. Bernard Sychta – Piastun słowa”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół: podstawowej (klasy IV-VI), gimnazjum i ponadgimnazjalnej (dla każdej kategorii wiekowej odrębnie).

Organizatorzy konkursu: Wójt  Gminy Sierakowice, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Szkoła Podstawowa im. F. Ceynowy w Sierakowicach, Zespół Szkół w Gowidlinie, Szkoła Podstawowa w Mojuszu.

WIĘCEJ INFORMACJI JEST W PANELU PO PRAWEJ STRONIE.


purple-btm-left.png purple-btm-right.png
NAJŁADNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Dnia 19 grudnia 2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Konkurs był skierowany do klas ”0”oraz uczniów klas I-III. Na tegoroczną edycję wpłynęło 48 prac, w tym 5 wykonanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wszystkie prace były zgodne z tematyką konkursu oraz bardzo różnorodne. Oceny prac dokonało jury w składzie: p. Bożena Mielewczyk, p. Aleksandra Pranczk, p. Joanna Zalewska oraz p. Natalia Bronk. LAUREACI KONKURSU:

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Koncert Bożonarodzeniowy Zespołu wokalno-ruchowego KORALIKI
Koncert Bożonarodzeniowy Zespołu wokalno-ruchowego „Koraliki” ze Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach oraz Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.
            W niedzielę 26 stycznia 2015 roku w auli naszego gimnazjum, jak co roku o tej porze, odbył się  Koncert Bożonarodzeniowy dla środowiska lokalnego. Koncertem Bożonarodzeniowym kończymy symbolicznie czas, w którym śpiewamy kolędy w naszych kościołach.
            Na program koncertu złożyły się kolędy i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach  oraz zespołu wokalno-ruchowego Koraliki ze Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
UWAGA!

Dyrekcja szkoły informuje, że z powodu zmiany platformy, przez pewien okres czasu nie będzie możliwości korzystania z dziennika elektronicznego. Nowa wersja dziennika będzie opierała się na kodach dostępu, które będą do odbioru u wychowawców klas. Terminy przekazania rodzicom kodów ogłoszą wychowawcy. Za utrudnienia przepraszamy.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Finał XLIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Szkół Wiejskich

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Sierakowicach odnieśli duży sukces docierając do finału XLIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Szkół Wiejskich i zdobywając w nim brązowe medale.

Mistrzostwa Obrazy newsów: elblag2015.jpgszkół wiejskich rozgrywane były z ramienia Szkolnego Związku Sportowego. Do finału dotarło 12 zespołów, które przeszły przez eliminacje gminne, powiatowe, strefowe i wojewódzkie. Taką właśnie drogę do grona najlepszych przebyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach, podopieczni Michała Woźniaka. W pierwszej fazie finału zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Przez ten etap sierakowiczanie przeszli z bilansem trzech zwycięstw przy dwóch porażkach. W półfinale przegrali z Sóbkowami i nie dotarli do finału, ale zagrali w meczu o III miejsce. Pokonali w nim Pasłęk 3:0 i sięgnęli po brązowe medale.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
blank.gif blank.gif
Ks. BERNARD SYCHTA
blank.gif blank.gif
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Losowa fotografia


SZOPKI BOŻONARODZENIOWE KLAS 0-III
blank.gif blank.gif
DZIEŃ DAWCY SZPIKU
blank.gif blank.gif
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

blank.gif blank.gif
DLA UCZNIÓW
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png