Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
SZKOŁA
bullet.gif Dzieje szkoły
bullet.gif TERMINARZ II PÓŁROCZE 14/15
bullet.gif Kontakt
bullet.gif Biblioteka
bullet.gif ŚWIETLICA 2014/2015
bullet.gif Rada Rodziców i Rada Szkoły
bullet.gif SPRAWDZIAN 2015

DOKUMENTY
bullet.gif Punktowy system zachowania IV-VI
DLA RODZICÓW
bullet.gif REKRUTACJA na r. szk. 2014/2015
bullet.gif WYPRAWKA DLA ZERÓWEK 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI DLA ZERÓWEK 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. I, II, III 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. IV 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. V 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. VI 2014/2015
bullet.gif PRZYJAZNA SZKOŁA
bullet.gif Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kartuzach

blank.gif blank.gif
Halo Puchatek
blank.gif blank.gif
Osiągnięcia
blank.gif blank.gif
Ogólnopolski konkurs BEZPIECZNA SZKOŁA
blank.gif blank.gif
SPONSORZY AKCJI EKOLOGICZNYCH
blank.gif blank.gif
Florian Ceynowa
Pisarz, publicysta, lekarz, etnograf, zwolennik idei pozytywistycznych wśród Kaszubów.
więcej...
blank.gif blank.gif
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ DLA KLAS I-III

W dniu 3 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sierakowicach, odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas I – III.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele 16 klas młodszych. Każdą klasę reprezentowały 2 osoby. Łącznie udział wzięło 31 dzieci. Uczestnicy zaprezentowali po dwa wybrane utwory poetów polskich, których łączny czas nie mógł przekroczyć sześciu minut.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
OGŁASZAMY KONKURS!!!

OGŁASZAMY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI  BERNARDA SYCHTY „Ks. Bernard Sychta – Piastun słowa”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół: podstawowej (klasy IV-VI), gimnazjum i ponadgimnazjalnej (dla każdej kategorii wiekowej odrębnie).

Organizatorzy konkursu: Wójt  Gminy Sierakowice, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Szkoła Podstawowa im. F. Ceynowy w Sierakowicach, Zespół Szkół w Gowidlinie, Szkoła Podstawowa w Mojuszu.

WIĘCEJ INFORMACJI JEST W PANELU PO PRAWEJ STRONIE.


purple-btm-left.png purple-btm-right.png
NAJŁADNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Dnia 19 grudnia 2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Konkurs był skierowany do klas ”0”oraz uczniów klas I-III. Na tegoroczną edycję wpłynęło 48 prac, w tym 5 wykonanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wszystkie prace były zgodne z tematyką konkursu oraz bardzo różnorodne. Oceny prac dokonało jury w składzie: p. Bożena Mielewczyk, p. Aleksandra Pranczk, p. Joanna Zalewska oraz p. Natalia Bronk. LAUREACI KONKURSU:

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Koncert Bożonarodzeniowy Zespołu wokalno-ruchowego KORALIKI
Koncert Bożonarodzeniowy Zespołu wokalno-ruchowego „Koraliki” ze Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach oraz Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.
            W niedzielę 26 stycznia 2015 roku w auli naszego gimnazjum, jak co roku o tej porze, odbył się  Koncert Bożonarodzeniowy dla środowiska lokalnego. Koncertem Bożonarodzeniowym kończymy symbolicznie czas, w którym śpiewamy kolędy w naszych kościołach.
            Na program koncertu złożyły się kolędy i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach  oraz zespołu wokalno-ruchowego Koraliki ze Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
UWAGA!

Dyrekcja szkoły informuje, że z powodu zmiany platformy, przez pewien okres czasu nie będzie możliwości korzystania z dziennika elektronicznego. Nowa wersja dziennika będzie opierała się na kodach dostępu, które będą do odbioru u wychowawców klas. Terminy przekazania rodzicom kodów ogłoszą wychowawcy. Za utrudnienia przepraszamy.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Finał XLIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Szkół Wiejskich

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Sierakowicach odnieśli duży sukces docierając do finału XLIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Szkół Wiejskich i zdobywając w nim brązowe medale.

Mistrzostwa Obrazy newsów: elblag2015.jpgszkół wiejskich rozgrywane były z ramienia Szkolnego Związku Sportowego. Do finału dotarło 12 zespołów, które przeszły przez eliminacje gminne, powiatowe, strefowe i wojewódzkie. Taką właśnie drogę do grona najlepszych przebyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach, podopieczni Michała Woźniaka. W pierwszej fazie finału zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Przez ten etap sierakowiczanie przeszli z bilansem trzech zwycięstw przy dwóch porażkach. W półfinale przegrali z Sóbkowami i nie dotarli do finału, ale zagrali w meczu o III miejsce. Pokonali w nim Pasłęk 3:0 i sięgnęli po brązowe medale.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Sukces naszych dzieci w konkursie wojewódzkim
Dnia 05.11.2014r. przeprowadziłam w Szkole Podstawowej w Sierakowicach konkurs „Polacy, których poznać warto” – Oskar Kolberg.
I miejsca zajęły Klaudia Bojanowska - 30 pkt z klasy VI b i Amelia Penk – 30 pkt z VI c
II miejsce zajęła Hanna Rompa – 20 pkt z klasy VI b
            Klaudia Bojanowska i Amelia Penk zostały zakwalifikowane do XIV Konkursu Wojewódzkiego w Stężycy. Odbył się on 26 listopada 2014r. i zakończył się wielkim sukcesem. Amelia Penk zajęła I miejsce, a Klaudia Bojanowska była czwarta i zdobyła wyróżnienie. To wielkie osiągnięcie dla naszej szkoły.
Rozdanie nagród i sam przebieg można prześledzić na stronie: http://www.zkiwstezyca.pl/oskarkolberg2014.html
Maria Strzyżewska
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Gminny Konkurs Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim
Organizatorem tego Konkursu jest od wielu lat Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział w Sierakowicach. Przeznaczony jest  on dla uczniów z terenu naszej gminy, a każda szkoła ma prawo zgłoszenia 2 uczestników. W tym roku został przeprowadzony w dniu 21 listopada w Gimnazjum w Sierakowicach. Należało napisać pracę w języku kaszubskim na temat  wybrany z listy przygotowanej przez organizatorów. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpiło w terminie późniejszym. Natomiast wręczenie cennych nagród miało miejsce 5 grudnia. Do naszej szkoły przybyli osobiście przedstawiciele sierakowickiego ZKP: pan Mirosław Lejk - prezes oraz pan Zbigniew Wenta.
            Laureatkami zostały:
            - Amelia Penk -  zajęła II miejsce
            - Weronika Reszka – otrzymała wyróżnienie.
 
            Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!  Janina Mielewczyk
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY

W dniach od 24 – 28 listopada br. w naszej szkole został zorganizowany Przegląd Najpiękniejszych Wieńców Adwentowych, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Prace wykonane indywidualnie lub grupowo uczniowie mogli przynosić przez cały tydzień. Następnie została w holu głównym szkoły przygotowana wystawa, a po jej zakończeniu uczniowie zabrali swoje wieńce do domów, aby już w pierwszą niedzielę Adwentu w rodzinnym gronie zapalić na nim jedną świecę.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
SŁOWIK

Dnia 21 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Sierakowicach odbyło się przedstawienie pt. „Słowik” zrealizowane przez panią Barbarę Chrzanowską-Kreffta w ramach cyklu edukacji teatralnej pod nazwą „Zapraszamy do szkolnego teatru”. W teatrzyku wzięli udział uczniowie z klasy IV e i IV f, którzy są uczestnikami koła teatralnego. Widzami byli uczniowie klas czwartych. Obsada wyglądała następująco:

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
BEZPIECZNA PRZERWA

W dniach 6-10 października 2014r. na każdej przerwie kakaowej w naszej szkole odbyła się akcja „Bezpieczna przerwa” prowadzona przez p. N. Frymus i p. K. Malek. Miała ona na celu ukazanie uczniom przyjemnego i zdrowego  sposobu spędzania czasu wolnego podczas przerwy. Dzieci mogły korzystać z różnych kącików tematycznych zorganizowanych na holu 68-70 przed salami.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
blank.gif blank.gif
Ks. BERNARD SYCHTA
blank.gif blank.gif
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Losowa fotografia


Dzień Osoby Niepełnosprawnej_spotkanie uczniów klasy I
blank.gif blank.gif
DZIEŃ DAWCY SZPIKU
blank.gif blank.gif
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

blank.gif blank.gif
DLA UCZNIÓW
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png