Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
HYMN SZKOŁY
Należy wybrać podkład lub wersję z tekstem, który śpiewa pani Wioletta Kuczkowska.
SPONSORZY
BEZPIECZNA SZKOŁA
DAWCY SZPIKU
Losowa fotografia


DZIEŃ BABCI I DZIADKA-Jasełka w grupie 5 i 6
Dziennik elektroniczny szkoły
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od 2002 roku obchodzony jest w dniu 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji święta tej milusińskiej zabawki Panie z oddziałów przedszkolnych: Hanna Leszczyńska i Dorota Gierszewska zorganizowały konkurs plastyczny dla klas zerowych i pierwszych pod hasłem: Mój przyjaciel - Miś, którego bohaterem jest pluszowy miś – bohater literacki i filmowy. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka.
Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Wykonały prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.). W tym roku w konkursie wzięło udział 85 uczestników.
Nagrodzeni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i słodki upominek.

ZDJĘCIA TUTAJ

ŚWIĘTO CHLEBA

 

W październiku klasy IIIc i IIIf celebrowały "Święto chleba" w gospodarstwie agroturystycznym "U Chłopa" w Chmielnie. Panie przygotowały dla nas wspaniałe zajęcia. Każdy uczeń upiekł własny bochenek swojskiego pieczywa. Odwiedziliśmy również muzeum "Necel" i obserwowaliśmy proces produkcji kaszubskiej porcelany. Czas oczekiwania na gotowy chleb umililiśmy sobie zabawą i ogniskiem, na którym upiekliśmy kiełbaski.
K. Wenta

 

NOCKA UCZNIÓW ZE SZKOLNEGO KLUBU MAŁEGO WOLONTARIUSZA W SZKOLE

W dniu 17 listopada mieliśmy zbiórkę wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Małego Wolontariusza w naszej szkole. Spotkaliśmy się na nocce w klasie 74. Była z nami pani Gosia i pani Ania. 

IX MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEGO UCZNIOWSKIEGO TURNIEJU DRUŻYNOWEGO

W sobotę, 25 listopada 2017 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania Rudno odbył się z udziałem 19 drużyn finał Wojewódzki Uczniowskiego Turnieju Drużynowego. Organizatorem zawodów był UKS Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno. W turnieju wojewódzkim startowało 19 drużyn. 

WIELKI KONCERT W NASZEJ SZKOLE!!!

Dnia 30 października bieżącego roku w skromnych progach klasy III d odbył się koncert skrzypcowy. Swoje talenty zaprezentowali uczeń klasy III d Franciszek Szczypiorski wraz ze swoim tatą, Panem Michałem Szczypiorskim. Zaprezentowane utwory przeplatały się z pokazem innych instrumentów smyczkowych. 

SPOTKANIE Z ELFAMI I MIKOŁAJEM

Dnia 21 listopada 2017 roku o godz. 1240 wyjechaliśmy sprzed szkoły autobusem do Drzewiny. Z mojej klasy na wycieczkę udało się 12 osób. Towarzyszyli nam koledzy i koleżanki z klas czwartych, piątych i szóstych.

               Na miejscu przywitała nas Ania (elf), która pokazała nam cztery zwierzątka: 2 osły i 2 koźląt.

 

ZDJĘCIA TUTAJ

          

XI WIELKI KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

 

 

Zapraszamy na 

XI Wielki Kiermasz Bożonarodzeniowy

który odbędzie się 7 grudnia 2017r.

od godz. 16.00

na głównym  holu  szkolnym 

w Szkole Podstawowej nr 1

im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach

Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup pomocy dydaktycznych oraz nagród  dla uczniów biorących udział w konkursach. Zdjęcia obok przedstawiają prace wykonane w tym roku.

                                                                                                                    Organizatorzy

SPOTKANIE Z HIGIENISTKĄ STOMATOLOGICZNĄ

Dnia 7 listopada 2017r. zaprosiliśmy do Grupy Tygrysków i Misiów Panią Anię, która jest higienistką stomatologiczną.

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć w przedszkolu nasze 5 –latki dowiedziały się jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny przedszkolakom oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Nasi wychowankowie dowiedzieli się ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie i potrafią poprawnie myć zęby. Na podstawie historyjki obrazkowej pt.: „W gabinecie stomatologicznym”  dzieci poznały historię ząbka i złej smoczycy. Dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe. Wiedzą, jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

Na koniec spotkania dzieci dostały od pani pielęgniarki drobny upominek – pojemniczek na mleczaki w kształcie zęba i kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech. 
Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w przedszkolu i z pewnością w domu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób jak ważne jest dbanie  o higienę i zdrowie jamy ustnej za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.                                                                                       

Hanna Leszczyńska

                                                                                              Dorota Gierszewska

ZDJĘCIA TUTAJ

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS I - III

Konkurs czytelniczy dla klas 1-3 pomyślany został tak, aby promować ciekawą książkę wykorzystując znajomość poznanych dotychczas przez dzieci lektur i terminów związanych z książką. Większość zagadek dotyczy obowiązujących w klasach 1-3 lektur. Jest to konkurs dla wszystkich klas początkowych, a w szczególności dla dzieci przebywających w świetlicy czekających na przyjście rodziców. Do przeprowadzenia konkursu przygotowuję ciekawe i pięknie ilustrowane książki dla dzieci, długie paski papieru (najlepiej kartonowe ze względu na trwałość), na których wypisane są zagadki. Zagadki wkładane są do książki i dziecko może kupić książkę, ale nie za pieniądze. Zapłatą jest odpowiedź na pytanie włożone do książki. Dobra odpowiedź- można książkę zatrzymać. Niewłaściwa - dziecko losuje inne pytanie(z pudła). Jeżeli zgadnie, otrzymuje nagrodę pocieszenia, np.2 cukierki. Jeżeli nie odgadnie, to zapraszam na 2-gi dzień-losowanie można powtórzyć. Będziemy się bawić, póki wystarczy nagród. Zapraszam do biblioteki.

p. Maria Płotka

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

We wtorek 21 listopada br świętowaliśmy wyjątkowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Świętu temu przyświecała jedna idea - bądźmy życzliwi.
Tego dnia w naszej szkole wszystkich obowiązywała kolorowa moda. Od rana witali nas uczniowie ze Szkolnego Klubu Małego Wolontariusza oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego ze słodkim poczęstunkiem i życzeniem miłego dnia. Na holu główny szkoły stała tablica z napisem ,,Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego. Uczniowie zapisywali miłe słowa i życzenia na przygotowanych listkach następnie przyklejali do gałęzi dużego drzewa. Podczas przerw wymienialiśmy się miłymi pozdrowieniami zapisanymi na karteczkach.
            Dzień Życzliwości pozwala na dokonanie refleksji nie tylko dzieciom, ale i nam dorosłym, jak wiele może zmienić jedno słowo czy gest.  

Bądźmy życzliwi każdego dnia. 

 

Dziękujemy :)
Opiekunowie:


ZDROWE ŚNIADANIE TO PODSTAWA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie klas 1-7 powinni spożywać codziennie około 2400 kcal podzielonych na 5 posiłków, z czego drugie śniadanie stanowi 10-15% wartości energetycznej całodziennego jadłospisu. Uczestnictwo w szkolnych zajęciach do duży wysiłek dla mózgu, dlatego drugie śniadanie powinno być bogate w węglowodany złożone, które stanowią podstawowe źródło energii dla organizmu: ciemne pieczywo, kasze, makaron lub inne produkty zbożowe, ale przede wszystkim w warzywa, które oprócz energii dostarczają witamin i błonnika. Gdy dziecko ma dużą ilość zajęć fizycznych, pamiętaj, aby do posiłku dodać więcej białka: serów, chudego mięsa i orzechów.

Nasza szkoła chce nauczyć dzieci jak smaczne może być śniadanie bez drożdżówek, chipsów i słodyczy. Dlatego w tym roku szkolnym raz w miesiącu uczniowie poszczególnych klas będą przygotowywali zdrowe przekąski dla pozostałych.

W tym miesiącu był pierwszy poczęstunek przygotowany przez uczniów klas IV. Następny za miesiąc przygotują klasy V.

Organizatorem zdrowych śniadań jest pani Jolanta Skierka

ZDJĘCIA

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ "YOU CAN SING!"

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs muzyczny zatytułowany You can sing! Promuje on wokalne talenty młodzieży, będącej uczniami placówki.

Uczestnikami miejscowej bitwy na głosy okazali się uczniowie klas IV-VII. Jury w składzie: Michalina Król, Ewa Kasperek, Wioletta Szulc oraz Katarzyna Szyca wyłoniło zwycięzców spośród wielu solistek. Odbyło się to pierwszy raz przy nieocenionej pomocy jurorów reprezentujących szkolny Samorząd Uczniowski. Olga Chmurzyńska, Jakub Dejk oraz Patryk Bednarek czujnie wsłuchiwali się w dźwięki muzyki. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie starali się ocenić młodych wokalistów w sposób obiektywny. Uczestnicy musieli zaprezentować perfekcyjnie opanowany pamięciowo tekst angielskiej piosenki. Brano pod uwagę artykulację uczniów oraz umiejętności artystyczne. Zwracano także uwagę na warsztat wokalny oraz indywidualną interpretację tekstów piosenek. 

DLA UCZNIÓW