Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
SZKOŁA
bullet.gif Dzieje szkoły
bullet.gif TERMINARZ I PÓŁROCZE 14/15
bullet.gif Kontakt
bullet.gif Biblioteka
bullet.gif ŚWIETLICA 2014/2015
bullet.gif Rada Rodziców i Rada Szkoły
bullet.gif SPRAWDZIAN 2015

DOKUMENTY
bullet.gif Punktowy system zachowania IV-VI
DLA RODZICÓW
bullet.gif REKRUTACJA na r. szk. 2014/2015
bullet.gif WYPRAWKA DLA ZERÓWEK 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI DLA ZERÓWEK 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. I, II, III 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. IV 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. V 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. VI 2014/2015
bullet.gif PRZYJAZNA SZKOŁA
bullet.gif Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kartuzach

blank.gif blank.gif
Osiągnięcia
blank.gif blank.gif
Ogólnopolski konkurs BEZPIECZNA SZKOŁA
blank.gif blank.gif
SPONSORZY AKCJI EKOLOGICZNYCH
blank.gif blank.gif
Florian Ceynowa
Pisarz, publicysta, lekarz, etnograf, zwolennik idei pozytywistycznych wśród Kaszubów.
więcej...
blank.gif blank.gif
MOJE MIEJSCE NA KASZUBACH

22 października 2014 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką „Moje miejsce na Kaszubach”. Na konkurs nadesłano ponad 600 prac. Przyznano nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Nasze uczennice zajęły następujące miejsca:

Zuzanna Grzenkowicz z „0” (gr. VII) – IV miejsce w kat. kl. 0-I

Julia Bednarek z kl. I c – VIII miejsce w kat. kl. 0-I

Daria Pawelczyk z kl. III b – wyróżnienie w kat. kl. II-III

Marianna Geniusz z kl. VI d – IV miejsce w kat. kl. IV-VI

Gratulujemy!

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

„Praca nauczycieli, trzeba przyznać jest niezwykle trudna. Niejednokrotnie spędza nam sen z powiek i przyprawia o zawał serca, do czego także przyczyniają się niezbyt chwalebne uczynki oraz brak chęci do nauki. Skruszeni… prosimy o wyrozumiałość bo i uczniem nie jest być łatwo…”. Takimi słowami rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klasy III c i III e pod kierownictwem wychowawczyń  Małgorzaty Labuda i Kariny Wenta. Ukazali oni – słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Na zakończenie akademii Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Ireneusz Płotka podziękował młodym artystom za pamięć oraz  przedstawienie  w zabawny sposób szkolnej rzeczywistości. W imieniu Dyrekcji życzył wszystkim pracownikom szkoły i uczniom wytrwałości, uśmiechu i zapału do pracy. Autor: Wioletta Szulc

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
UWAGA! DNI WOLNE OD ZAJĘĆ
Szkoła Podstawowa w Sierakowicach informuje, iż w roku szkolnym 2014/2015 dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:

10 listopada 2014r.

2 stycznia 2015r.

5 stycznia 2015r.

1 kwietnia 2015r.

5 czerwca 2015r.

W w/w dniach w szkole organizowane są zajęcia świetlicowe w godz. 8.00 – 14.00 dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
DZIENNIK ELEKTRONICZNY W KLASACH IV-VI

W bieżącym roku szkolnym w klasach IV-VI obok dziennika tradycyjnego funkcjonuje dziennik elektroniczny. Rodzice mają m.in. wgląd do bieżących ocen uczniów.

Aby uzyskać dostęp do dziennika należy przekazać wychowawcy klasy własny adres mailowy. Na ten adres zostanie wysłana informacja o sposobie zalogowania się do dziennika elektronicznego. LINK >>E-DZIENNIK<<

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
PROJEKT 2014/2015

Obrazy newsów: UE+EFS_L-kolor.gifW bieżącym roku nasza szkoła kontynuować będzie realizację 2-letniego projektu: Rozwój kompetencji kluczowych szansą na wyższą jakość nauki w szkołach podstawowych gminy Sierakowice. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt dotyczy klas IV-VI.

Celem Projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i zmniejszenie dysproporcji w osiągnięciach edukacyjnych pomiędzy uczniami gminy Sierakowice, a ich rówieśnikami z miast oraz podnoszenie jakości procesu zarządzania i kształcenia w okresie od października 2013 do lipca 2015 r.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
ZGŁOSZENIA DZIECI DO ŚWIETLICY na r. szk. 2014/2015
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sierakowicach informuje, że zgodnie z procedurami i Statutem Szkoły do świetlicy przyjmowane będą dzieci obojga rodziców lub osób samotnie wychowujących dzieci wyłącznie pracujących oraz uczniowie dowożeni autobusem szkolnym z miejscowości: Bukowo, Paczewo, Kokwino, Stara Maszyna, Mrozy.

Zapisy do świetlicy w roku szkolnym 2014/15 odbywać się będą w dniach 01-12 września 2014 r. Kartę zgłoszeniową i formularz zaświadczenia o zatrudnieniu można pobrać na stronie internetowej szkoły PONIŻEJ lub u wychowawców świetlic w salach 35 (klasy 0-III) i 41 (klasy IV-VI).

Wnioski składane przez rodziców nie spełniających kryteriów zapisu lub po terminie rekrutacji nie będą rozpatrywane.

1. ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU

2. KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
EduFun, Zumba, Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego na VII Festynie Rodzinnym
31 maja 2014 roku przy sprzyjającej pogodzie i humorach odbył się VII festyn rodzinny. Zorganizowany przy okazji obchodów Dnia Dziecka przez Radę Szkoły w Szkole Podstawowej w Sierakowicach. Pomysłodawczynią danej imprezy była p. Emilia Reclaf ze względu na duże powodzenie w latach ubiegłych postanowiliśmy zorganizować ją i w tym roku. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły Ireneusz Płotka oraz wiceprzewodniczący Rady Szkoły Arkadiusz Ludwikowski życząc wszystkim udanej zabawy.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS PIERWSZYCH

W piątek (06.06.2014 r.) odbył się na szkolnym orliku Turniej Piłki Nożnej dla klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Sierakowicach. Każda klasa w wybranym kolorze koszulek: Ia – białe, Ib – zielone, Ic – niebieskie, Id – czarne, Ie – żółte, grała reprezentując wyjątkowe umiejętności sportowe swojego zespołu. Nad przebiegiem meczy czuwał sędzia pan Marian Wnuk – Lipiński. Klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce – Ic, II miejsce – I d, III miejsce – I b, pozostałe klasy Ia oraz Ie znalazły się na IV i V miejscu. Dekoracji zwycięzców i nagrodzeń uczestników dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach pan Ireneusz Płotka. Gratulujemy uczniom sportowej postawy zarówno zawodnika jak i kibica.

Link do zdjęć:
GALERIA Z TURNIEJU

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Recenzja
W sobotę 31 maja 2014r. byłem na koncercie, który zorganizowała pani Wioletta Kuczkowska. Towarzyszyli mi rodzice.
Koncert odbył się w stołówce naszej szkoły. Tematem przewodnim były różne kultury i kontynenty. Wykonawcami byli uczniowie klasy V d. Śpiewali oni i grali piosenki z naszego podręcznika do muzyki, np.: ,,Swing low” (w dwóch językach) czy ,,Shiri yakanaka”. Zagrali też ,,Nad pięknym, modrym Dunajem”, a utwór ten zakończony został świetną, nowoczesną solówką na perkusji. Uczniowie grali też m.in. na keyboardzie, fletach i gitarach. Przed każdym utworem dwie uczennice czytały informacje o miejscu pochodzenia piosenki.
Uważam, że koncert był ciekawy i jeśliby był taki w szóstej klasie, to bym też chętnie poszedł.
Jarosław Reszka Vc
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
WIZYTA BRACTWA RYCERSKIEGO "KERIN"
W Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach gościli członkowie Bractwa Rycerskiego „Kerin", którzy przygotowali dla uczniów żywą lekcję historii.

Bractwo Rycerskie Kerin powstało z potrzeby nauczania historii. Członkowie od 14 lat przygotowują żywe lekcje historii. Osobiście wcielają się w role bohaterów, aby pomóc uczniom w przybliżaniu danego czasu. W pokazach treści łączą się ze sobą w sposób chronologiczny, a odpowiedni dobór rekwizytów sprawia, że historia staje się naprawdę żywa. Celem Bractwa Kerin jest kształtowanie odpowiednich, postaw godnych dobrego człowieka, patrioty, który widzi potrzeby innych.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Sierakowicach
24 kwietnia 2014 roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Sierakowicach wraz z gronem pedagogicznym obchodziła święto swojego patrona Floriana Ceynowy. Organizatorki – Danuta Stolc, Anna Czaja, Marzena Cyperska, Elżbieta Ragan, Anita Rutkowska oraz Janina Mielewczyk, zaplanowały na ten dzień szereg działań, których celem było pogłębienie wiedzy i świadomości regionalnej wśród uczniów.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
blank.gif blank.gif
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Losowa fotografia
Wizyta w pizzerii
Wizyta w pizzerii
Z ŻYCIA KLASY FREINETOWSKIEJ 2009-2012
blank.gif blank.gif
DZIEŃ DAWCY SZPIKU
blank.gif blank.gif
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

blank.gif blank.gif
DLA UCZNIÓW
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png