Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
HYMN SZKOŁY
Należy wybrać podkład lub wersję z tekstem, który śpiewa pani Wioletta Kuczkowska.
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

SPONSORZY
BEZPIECZNA SZKOŁA
DAWCY SZPIKU
Losowa fotografia


ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Dziennik elektroniczny szkoły
OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sierakowicach

zaprasza rodziców dzieci siedmioletnich (rocznik 2010) oraz sześcioletnich
(rocznik 2011) rozważających wcześniejsze rozpoczęcie spełnianie obowiązku szkolnego przez dziecko
na spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018.
W/w spotkanie odbędzie się dn. 24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w stołówce szkolnej.

UWAGA! Na w/w spotkanie zapraszamy rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie, który od września, zgodnie z Uchwałą Nr XXIX/322/17 Rady Gminy Sierakowice,  obowiązywać będzie dla Szkoły Podstawowej Nr 1. 

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach
z a p r a s z a 
rodziców dzieci klas  0 zamieszkujących w obwodzie  
Szkoły Podstawowej nr 2
na spotkanie, które  odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. o godzinie 18:00
w auli Gimnazjum w Sierakowicach, ul. Spacerowa 14.

KONKURS RECYTATORSKI "RODNÔ MOWA"

Dnia 4 kwietnia 2017r  odbyły się szkolne eliminacje  Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA” dla  uczniów klas 0  – III.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów.
Wyniki szkolnych zmagań uczestników przedstawiają się następująco:

kategoria klas „0”
I miejsce – Aniela Kamińska gr. 5
II miejsce – Laura Reclaw gr. 6
III miejsce – Agnieszka Kaspruk gr.4
 
kategoria klas I - III
I miejsce – Ewa Kotłowska kl. II h
II miejsce – Hubert Bruniecki kl. III c
III miejsce – Aleksandra Domaszk kl. III g       

Zwycięzcy I i II miejsca reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbyły się  dnia 7 kwietnia 2017r w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach.
Miło nam poinformować, że Laura Reclaw otrzymała wyróżnienie natomiast Ewa Kotłowska zdobyła II miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.
Wszystkim recytatorom gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

WIELKI SUKCES UCZNIA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SIERAKOWICACH
Uczeń klasy VI c Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Gracjan Bulczak uzyskał III miejsce i tytuł laureata XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.
Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.        Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
 Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z 24 zadań. Za błędną odpowiedź uczeń otrzymuje punkty ujemne.
    W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas V i VI naszej szkoły oraz po raz pierwszy 19 uczniów z klas III. Dla uczniów naszej szkoły jest to już jedenasty udział w tym konkursie – uczestniczymy w tym konkursie od początku jego istnienia. Z roku na rok nasi uczniowie uzyskują coraz lepsze wyniki. Gracjan Bulczak jest już trzecim laureatem tego konkursu z naszej szkoły. Koordynatorem tego konkursu w naszej placówce jest Ireneusz Płotka.
    Uroczyste zakończenie XI Konkursu Informatycznego „Bobr” połączone z wręczeniem nagród odbyło się 10 marca br. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrody wręczał wielki autorytet w dziedzinie matematyki i informatyki autor m. in. podręczników do informatyki profesor Maciej Sysło. Gracjan miał również możliwość uczestniczenia w wykładzie prof. Macieja Sysły oraz Anny Kwiatkowskiej na temat algorytmów oraz robotyki oraz zwiedził muzeum informatyki w Toruniu.
   Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sierakowicach dziękuje Firmie Komputerowej „Ecomp” Pana Marcina Skrzypkowskiego za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

 Ireneusz Płotka

GRATULACJE!

Pragniemy podzielić się z Państwem bardzo miłą dla nas wiadomością. Dnia 10 III 2017 r. uczeń naszej szkoły – Konstanty Mayorov z klasy II b, zdobył II miejsce w gminnych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. W związku z tym 23 III br. będzie reprezentował naszą szkołę oraz gminę w powiatowych eliminacjach w/w konkursu, który odbędzie się w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Serdecznie gratulujemy Konstantemu, jego wychowawczyni – pani Małgorzacie Labuda oraz Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

 

                  p. Maria Drężek

ZAPISY DO GROMADY ZUCHOWEJ

Drodzy Rodzice!
Wasze dziecko ma możliwość przynależenia do gromady zuchowej funkcjonującej w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego. Gromada zuchowa to doskonałe miejsce aktywnego rozwoju dzieci. W gromadach, a później w drużynach harcerskich dzieci i młodzież przygotowują się do aktywnego, dorosłego życia. Harcerska szkoła życia oraz jej system wychowawczy odciska trwałe, pozytywne piętno na młodych ludziach i procentuje na całe dorosłe życie. Gromady zuchowe zajmują się działalnością artystyczną, turystyczną, ekologiczną itp. W trakcie zbiórek zuchy mogą choć na chwilę stać się policjantem, strażakiem, Indianinem, bajkową postacią, dzięki czemu poznają świat dorosłych poprzez zabawę. Gromada zuchowa należy do Hufca Kartuzy.
Gromada zuchowa przy parafii św.Marcina  dopiero rozpoczyna swoją działalność, dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci od 6 lat do 3 klasy szkoły podstawowej na zbiórkę, która odbędzie się 14 marca (wtorek) o 16:00. Spotykamy się pod plebanią (ul.Kartuska 1 Sierakowice ). Zbiórka zakończy się ok 17:30-18:00. Na tę zbiórkę zapraszamy także rodziców, by mogli Państwo zobaczyć jak funkcjonuje gromada, jak wyglądają zbiórki oraz poznać kadrę gromady .
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszam do kontaktu: drużynowa gromady Marta Osowska 511-973-413 .

WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU "ŚPIEWAM, BO UMIEM"

6 marca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Powiatowego Konkursu „Śpiewam, bo umiem” dla uczniów klas I – III.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów.
Wyniki szkolnych zmagań uczestników przedstawiają się następująco:
 
I m. Natalia Błonk kl.II f
II m. Karol Weremczuk kl. III f
III m. Amelia Bulczak III c

Wyróżnienie Patrycja Górlikowska kl.II a
Wyróżnienie Maja Klawikowska II d
Wyróżnienie Franciszek Czaja III a

Wszystkim uczestnikom, zdobywcom miejsc, wyróżnień i nagród serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.
 Zdobywcy I i II miejsca – Natalia Błonk kl. II f i Karol Weremczuk kl. III f będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach powiatowych w/w konkursu, które odbędą się w dniu 20 marca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach.
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ "LOVE"

14 lutego w SP w Mojuszu odbył się walentynkowy konkurs piosenki angielskiej „Love”.  Reprezentanci naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie, zaszczytne miejsca. I miejsce w kategorii solistów zajęła Amelia Buczak z klasy III c za przepiękne wykonanie piosenki zespołu Coldplay „A sky full of stars”, a uczennice klasy III F: Kamila Myszk, Milena Zysik i Julia Pioch „wyśpiewały” III miejsce w kategorii zespołowej za piosenkę „Love is my name”. Gratulujemy!

p. Anna Jażdżewska


XI KARTUSKI TURNIEJ WIEDZY o JĘZYKU ANGIELSKIM

7 lutego br. sześcioro najlepszych uczniów wytypowanych w eliminacjach szkolnych pojechało do Staniszewa na XI Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim.

Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, obejmował zakres wiedzy z gramatyki, leksyki oraz znajomości kultury krajów anglojęzycznych. W rozgrywkach brali udział najlepsi uczniowie powiatu kartuskiego.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się odpowiednio wysokimi kompetencjami, by zająć nastepujące miejsca: z klas IV najlepszy był Maksymilian Woźniak, który zajął IV miejsce w powiecie, z klas V Maksymilian Wenta - V miejsce, z klas VI Franciszek Kuczkowski, który zajął IV miejsce. 

Wspaniałymi umiejętnościami wykazała się Konstancja Puzdrowska z klasy Vd, która została MISTRZYNIĄ JĘZYKA ANGIELSKIEGI ZIEMI KARTUSKIEJ! Brawo! Gratulujemy!

p. Katarzyna Bulczak

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
2 marca 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje XXXI edycji Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej dla uczniów klas I – III.
W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Każdą klasę reprezentowało dwóch przedstawicieli, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych.
Wyniki szkolnych zmagań uczestników przedstawiają się następująco:
 
I miejsce - Konstanty Mayorov z kl. II b
II miejsce - Maja Bigus z kl. III g
III miejsce - Maja Klawikowska z kl. II d
IV miejsce - Szymon Polejowski z kl. II f

Wyróżnienia
Jakub Formela z klasy I d

Kamila Pioch z klasy I d
Franciszek Czaja z klasy III a
Monika Bulczak z klasy III f

Nagrodę Publiczności zdobyła Marcela Pobrucka z klasy II f

Wszystkim uczestnikom, zdobywcom miejsc, wyróżnień i nagród serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.
 Zdobywcy I i II miejsca - Konstanty Mayorov z kl. II b i Maja Bigus z kl. III g będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych w/w konkursu, które odbędą się w dniu 10 marca 2017 r. (piątek) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach.

p. Maria Drężek

REFORMA SYSTEMU OŚWIATY

Reforma systemu oświaty - nowy ustrój szkół w miejscowości Sierakowice

W środę 15 lutego br. odbyły się spotkania z rodzicami, dotyczące koncepcji funkcjonowania oświaty po reformie.

Najważniejsze zmiany to:
- w Sierakowicach będą 2 szkoły podstawowe SP 1 (ul. Kubusia Puchatka) i SP 2 (budynek gimnazjum),
- oddziały przedszkolne pozostaną na razie w SP 1 a w 2018 r. oddane będzie do użytku nowe przedszkole w pobliżu gimnazjum i część dzieci będzie uczęszczać tam,
- na wiosnę odbędzie się rekrutacja do klas I w/g nowych obwodów (czyli 4 klasy I w SP 1 i 4 klasy I w SP 2),
- w czerwcu br. nastąpi reorganizacja klas III i jako klasy IV zgodnie z nowymi obwodami uczęszczać będą do SP 1 - 4 oddziały i SP 2 - 3 oddziały,
- od 1 września br. do SP 2 przejdą 3 klasy VII w całości - klasa b, d, e,
- liczebność klas I-IV - max. 25 uczniów 
- W roku szk. 2017/2018 klasy II, III, V, VI pozostają w całości w SP 1.

- W roku szk. 2018/2019 klasy III, VI pozostają w całości w SP 1.

Szczegółowe informacje zawiera prezentacja.

PREZENTACJA - DO POBRANIA

Poniżej podajemy granice obwodów Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Koncert Bożonarodzeniowy Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego
w Sierakowicach i zespołu wokalno – ruchowego „Koraliki” ze Szkoły Podstawowej
im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach

W niedzielę 8 stycznia 2017 roku o godz. 16:00 w auli gimnazjum, jak co roku o tej porze, odbył się  Koncert Bożonarodzeniowy dla rodziców i zaproszonych gości.

Na program koncertu złożyły się kolędy i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Chóru Szkolnego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach, zespołu wokalno-ruchowego „Koraliki” ze Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach oraz zaproszonych do udziału w koncercie gości specjalnych.

GALERIA ZDJĘĆ

DLA UCZNIÓW