Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
SZKOŁA
bullet.gif Dzieje szkoły
bullet.gif TERMINARZ I PÓŁROCZE 14/15
bullet.gif Kontakt
bullet.gif Biblioteka
bullet.gif ŚWIETLICA 2014/2015
bullet.gif Rada Rodziców i Rada Szkoły
bullet.gif SPRAWDZIAN 2015

DOKUMENTY
bullet.gif Punktowy system zachowania IV-VI
DLA RODZICÓW
bullet.gif REKRUTACJA na r. szk. 2014/2015
bullet.gif WYPRAWKA DLA ZERÓWEK 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI DLA ZERÓWEK 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. I, II, III 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. IV 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. V 2014/2015
bullet.gif PODRĘCZNIKI KL. VI 2014/2015
bullet.gif PRZYJAZNA SZKOŁA
bullet.gif Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Kartuzach

blank.gif blank.gif
Halo Puchatek
blank.gif blank.gif
Osiągnięcia
blank.gif blank.gif
Ogólnopolski konkurs BEZPIECZNA SZKOŁA
blank.gif blank.gif
SPONSORZY AKCJI EKOLOGICZNYCH
blank.gif blank.gif
Florian Ceynowa
Pisarz, publicysta, lekarz, etnograf, zwolennik idei pozytywistycznych wśród Kaszubów.
więcej...
blank.gif blank.gif
NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY

W dniach od 24 – 28 listopada br. w naszej szkole został zorganizowany Przegląd Najpiękniejszych Wieńców Adwentowych, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Prace wykonane indywidualnie lub grupowo uczniowie mogli przynosić przez cały tydzień. Następnie została w holu głównym szkoły przygotowana wystawa, a po jej zakończeniu uczniowie zabrali swoje wieńce do domów, aby już w pierwszą niedzielę Adwentu w rodzinnym gronie zapalić na nim jedną świecę.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
SŁOWIK

Dnia 21 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Sierakowicach odbyło się przedstawienie pt. „Słowik” zrealizowane przez panią Barbarę Chrzanowską-Kreffta w ramach cyklu edukacji teatralnej pod nazwą „Zapraszamy do szkolnego teatru”. W teatrzyku wzięli udział uczniowie z klasy IV e i IV f, którzy są uczestnikami koła teatralnego. Widzami byli uczniowie klas czwartych. Obsada wyglądała następująco:

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
BEZPIECZNA PRZERWA

W dniach 6-10 października 2014r. na każdej przerwie kakaowej w naszej szkole odbyła się akcja „Bezpieczna przerwa” prowadzona przez p. N. Frymus i p. K. Malek. Miała ona na celu ukazanie uczniom przyjemnego i zdrowego  sposobu spędzania czasu wolnego podczas przerwy. Dzieci mogły korzystać z różnych kącików tematycznych zorganizowanych na holu 68-70 przed salami.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Rozstrzygnięcie konkursu LAS JESIENIĄ

Dnia 14 listopada 2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Las jesienią”.  Konkurs był skierowany do klas 0 oraz uczniów klas I- III. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prac plastycznych wykonanych dowolną techniką przedstawiających jesienny las. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 89 prac. Prace przedstawiały różnorodność barw jakie można zaobserwować w lesie jesienią. Były zgodne z tematem konkursu, pomysłowe i bardzo oryginalne.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Apel z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI kl. II a i III b
Z okazji 96 rocznicy Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy IIa i klasy IIIb, Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach, postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień. W związku ze zbliżającym się świętem, każda z w/w klas przygotowała swój repertuar.
7 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyły się dwie akademie dla uczniów klas młodszych. Każda z tych uroczystości rozpoczęła się tańcem narodowym – polonezem z filmu „Pan Tadeusz’’. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne – „Wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Rota” oraz nasz hymn państwowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.
Pomimo trudnej tematyki, związanej z odległą przeszłością naszej Ojczyzny, wychowankowie wykazali się podstawowymi umiejętnościami, czyli wzorową znajomością symboli narodowych oraz poszanowaniem tradycji. Potrafili opowiedzieć, o wyrażaniu swoich uczuć miłości do kraju, na co dzień. MARIA DRĘŻEK
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
O NIEPODLEGŁOŚĆ

Wśród zdarzeń historycznych szczególnie czczonych przez Polaków pozycję szczególną zajmuje odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach z sercami przepełnionymi głębokim poczuciem patriotyzmu także włączyli się do uczczenia Święta Niepodległości.

Dnia 12 listopada 2014 roku odbył się uroczysty apel dla klas IV-VI, podczas którego zaprezentowano przedstawienie pt.: „O niepodległość”. Chcąc przybliżyć społeczności szkolnej drogę Polski do odzyskania niepodległości wyświetlono pokaz multimedialny. Uczniowie dowiedzieli się, że wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji, zawdzięczają swoim przodkom, którzy cierpieli w niewoli przez 123 lata. Obowiązkiem młodego pokolenia jest pielęgnowanie i strzeżenie wolności tak ciężko niegdyś wywalczonej.

Apel uświetnił występ zespołu wokalno-tanecznego „Koraliki”, który wykonał najpopularniejsze pieśni patriotyczne. DANUTA BUKOWSKA

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Jak cię widzą, tak cię malują!

Nauczyciele widziani oczami uczniów

W październiku bieżącego roku członkowie koła redakcyjnego działającego przy Szkole Podstawowej w Sierakowicach postanowili uczcić Dzień Edukacji Narodowej w nietypowy sposób. Licząc na wrodzone poczucie humoru swoich nauczycieli, ogłosili wyjątkowy konkurs na najciekawszą karykaturę wybranego przez siebie pedagoga.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Awans chłopców z Sierakowic do Mistrzostw Polski.

Awans do turnieju rozpoczął się od wygranej na szczeblu: gminnym w Sierakowicach, powiatowym w Chmielnie i półfinałowym w Luzinie. W 14.11.2014 roku w Przechlewie rozegrano finał województwa pomorskiego, którym Sierakowice uległy jedynie szkole w Subkowach 0:3. Kolejne mecze potwierdziły wspaniałą formę drużyny gdyż obfitowały w bramki dla Sierakowic: 6:0, 3:0 i 2:0. Te wyniki pozwoliły na awans drużyny do Mistrzostw Polski w piłce halowej Szkół Wiejskich w Elblągu 22.11.2014r.

Skład drużyny: Kolke Arkadiusz, Gnibba Patryk, Garski Tomasz, Konkel Tomasz, Wnuk – Lipiński Patryk, Grzenkowicz Wiktor, Bir Kacper, Gilmajster Filip.  TRENER: Michał Woźniak

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Projekt profilaktyczno-wychowawczy Z KULTURĄ OSOBISTĄ NA CO DZIEŃ

W dniach 6 - 10 października miał miejsce w Szkole Podstawowej w Sierakowicach projekt profilaktyczno - wychowawczy pod hasłem „Z kulturą osobistą na co dzień”.

Celem projektu było propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, podkreślenie szacunku dla języka polskiego, uświadomienie uczniom konieczności dbania o czystość i poprawność języka oraz rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów.

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
SUKCES! MAMY WICEMISTRZA!
Sukces! Mamy wicemistrza! A właściwie wicemistrzynię…
W sobotę 8 listopada odbyło się już po raz XIII Dyktando Kaszubskie – tym razem w Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko Pomorskich w Luzinie.
Wydarzenie jak zwykle zgromadziło wielu uczestników oraz gości. Do walki o tytuł „Méstra Kaszëbsczégò Pisënkù” w 5 kategoriach zgłosiło się 196 osób. Jak zwykle najliczniej reprezentowana była grupa szkół podstawowych. Jak podkreśliła Przewodnicząca Jury p. Danuta Pioch: „Kto dotarł na ten Konkurs właściwie już jest wygrany, bo znalazł się w gronie tych najlepszych nie tylko z całych Kaszub”.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Rozstrzygnięcie X konkursu literacko-plastycznego KASZUBSKIE MADONNY
31 października 2014 r. w Szkole Podstawowej w Starej Hucie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu KASZUBSKIE MADONNY. Był on organizowany przez Kartuskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Akademia Głodnica oraz Ośrodek Edukacji Kaszubskiej. Uczniowie wykonali prace graficzne techniką gipsorytu i linorytu.
Laureatami w kategorii klas I-III zostali: Natalia Ulenberg, Marcin Labuda oraz Marcelina Henrich z III b.
W kategorii klas IV-VI: Antonina Krefta, Oliwia Smętoch, Mateusz Pioch, Julia Młyńska, Michał Reszka, Paulina Walkusz, Urszula Kowalkowska oraz Wanesa Furman z IV c, Kinga Pobrucka z IV d, Marianna Geniusz z VI d, Antonina Majcher z VI d.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
blank.gif blank.gif
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Losowa fotografia


PIŁKA NOŻNA KLAS PIERWSZYCH 6.06.14 r.
blank.gif blank.gif
DZIEŃ DAWCY SZPIKU
blank.gif blank.gif
Przyjazna szkoła

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła",
www.ps.org.pl

blank.gif blank.gif
DLA UCZNIÓW
blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png